Fascinující změny ženského těla během těhotenství

I když se těhotenství občas považuje za běžnou věc, sami moc dobře víme, jak je ve skutečnosti výjimečné. Naše tělo se dokáže za pouhých devět měsíců postarat o malého drobečka, dodávat mu sílu a vše potřebné k jeho zdraví i růstu. O to víc je překvapivé, jak se umí naše vnitřní orgány přizpůsobit rostoucímu miminku. Veškeré změny v těhotenství jsou jedním slovem zázrak, který si málokdy dokážeme uvědomit.

Spoustu změn na svém těle během těhotenství dobře vnímáme. Pociťujeme typické projevy těhotenství a vidíme, že se měníme nejen my, ale také naše postava. Jediné, co nemůžeme vidět, je celé dění uvnitř našeho těla. Občas sice díky ultrazvuku máme možnost nakouknout do bříška a přesvědčit se, že se miminku daří skvěle, ale o tom, co se děje v těle, mnohdy nemáme ani tušení. Jsme ale rádi, že zahraniční
magazín jak vše měsíc po měsíci probíhá. Prohlédněte si zajímavé video!Jak je zřejmé, právě výrazné změny v těhotenství jsou odpovědí na veškeré problémy, se kterými se v průběhu devíti měsíců obvykle setkáváme. Jmenujme například pálení žáhy, nechutenství, nevolnost nebo třeba časté chození na malou. Protože naše miminko rychle roste a postupně se vyvíjí, musí se naše tělo i vnitřní orgány okamžitě přizpůsobit. Možná nám v tuto chvíli není zrovna nejlépe, přesto musíme uznat, že právě těhotenství je inspirující učitel v našem životě. Učí nás hledat možnosti, jak si přírodní cestou ulevit od obtíží, když běžné léky nesmíme. Motivuje nás k tomu hledat informace, které pro nás mají hodnotu nejen teď, ale uvítáme je i v budoucnosti. Dává nám možnost objevit nepoznané. Spojuje nás s těmi, kteří jdou stejnou cestou jako my. A v neposlední řadě nám umožňuje uvědomit si, jak jsme důležití a nabádá nás k tomu, abychom na sebe mysleli mnohem víc, než předtím. I když těhotenství není zrovna jednoduché, dokáže nám do života dát opravdu hodně. Krásné miminko a také spoustu zkušeností i poznání, které si s sebou poneseme nejen po cestě mateřství :-)

TIP: Zajímá vás, jak se miminko vyvíjí týden po týdnu? Potom si určitě nenechte ujít článek krátké video , které se před nedávnem objevilo na našem blogu.

 

Najdete nás také na: 
 
Navštivte profil pinnera MyTummy.cz na Pinterestu.